×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

آیت‌الله سید رحیم توکل:
حل مشکلات در گرو عمل به پیام رهبر انقلاب است/ منشوری برای آینده
آیت‌الله سید رحیم توکل گفت: پیام اخیر رهبر معظم انقلاب منشوری بود برای آینده در راستای روشن شدن وظایف همه و این که چه کسی چه باید بکند.

آیت‌الله سید رحیم توکل در مورد پیام مهم مقام معظم رهبری به نام گام دوم انقلاب گفت: مردم، نیاز به راهنما و نگهبان دارند و نیاز به کسی دارند که راه را به آن ها نشان دهد و خطاها را برایشان روشن کند در نتیجه پیام اخیر رهبر معظم انقلاب منشوری بود برای آینده در راستای روشن شدن وظایف همه و این که چه کسی چه باید بکند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری پیرامون اشاره به طهارت اقتصادی مسئولان در این پیام عنوان کرد: رئیس جمهور که در رأس امور اجرایی هستند باید وزرایی تعیین کنند که لایق و کاردان و مدیر و مدبر باشند. اگر مسئولین این گونه نباشند در نتیجه افرادی را انتخاب می کنند که افراد نا لایقی هستند. افرادی که فقط شعار می دهند و نمی توانند مشکل مردم را حل کنند. شعارهای زیبا اما در مقام عمل کاری انجام نمی شود. مشکل از انتخاب کننده است.

وی افزود: ما باید آن چه که رهبر می فرمایند را انجام دهیم و به گوش همگان برسانیم و انجام کارهای غلط و مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد می کند را به نظام و رهبری نسبت ندهیم؛ این هم خیانت است و هم جنایت. باید واقعاً افرادی که لایق پست شان نیستند کنار بروند و وزرایی بیایند که مشکلات مردم را حل کنند. اگر کسی لایق پستی نباشد بودنش در آن موقعیت حرام است. حقوق او نیز حرام است. باید کنار برود تا فرصت برای یک فرد لایق فراهم شود و مشکلات مردم را حل کند.

آیت‌الله سید رحیم توکل سپس گفت: در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم بصیرت و شایستگی شان را نشان دادند و به دنیا نشان دادند که ما در صحنه هستیم و هر آن چه رهبرمان بگوید اطاعت خواهیم کرد. وزیر که مسئول اجرایی مملکت است باید به امور این مردم رسیدگی کند. همه بخش های پیام رهبر معظم انقلاب دارای اهمیت است. این پیام برای مسئولین، مردم، دانشجویان و همه گروه های مردم است. اگر هر کس پیامی که مربوط به او می شود را دریافت کند مشکلات حل می شود. آن بخشی که مخاطب ایشان دانشجو است مربوط به همان قشر است و همین طور بخش های دیگر.

وی با اشاره به این که در این منشور کلی، رهبر انقلاب وظیفه همه را تعیین نمودند اظهار داشت: اگر هر کس به وظیفه خود به درستی عمل کند وضع مان عالی خواهد شد. دشمنان ما قدرت و نقش مرجعیت، رهبری و روحانیت را فهمیده اند و تمام کارشان در ۲ محور خلاصه می شود. یکی نا امیدی و دلسردی مردم و گرفتن امید از آنان و دوم فاصله انداختن میان مردم با رهبری و روحانیت. این در رأس کار دشمن است. دشمن طبق زمان جلو می رود. به فعالیت های ما نگاه می کنند و طبق کارهای ما نقشه می ریزند. چیزی که مسلم است این است که دشمن بیکار نمی نشیند. هر جا که ورود پیدا کند و موفق نشود فرم کارش را عوض می کند. این یک مسأله همیشگی و مسلم است و اگر دشمن آرام نشست جای تعجب دارد.

آیت‌الله سید رحیم توکل سپس با اشاره به مسأله نفوذ اضافه کرد: وظیفه ما در قبال نفوذ شناسایی افراد است. باید حرف و قول هر کس در هر پست و مقامی را بشنویم و بعد به عملکرد او نگاه کنیم. اگر به آن چه می گوید عمل می کند و مسیرش مسیر رهبر است این فرد از ماست. اما اگر نه شعار زیبا می دهد ولی عمل نمی کند این فرد در واقع از ما نیست، خرابکاری است که در این جایگاه قرار گرفته و دارد کارها را خراب می کند. در این راستا ملاک و محک نیز فرمایشات رهبر معظم انقلاب است. اگر عملکرد کسی با این ملاک نخواند، خودی نیست.

وی همچنین گفت: ما باید تا می توانیم مردم را آگاه کنیم. برخی از این افراد دارای تریبون هستند و برخی نیز قدرت مالی بسیار زیادی دارند و سعی می کنند جهت مردم را عوض کنند در نتیجه ما باید مردم را آگاه کنیم و خطا، دروغ گویی و تفاوت حرف و عمل این افراد را به مردم نشان دهیم. اگر مردم آگاه شوند حنای این گونه افراد رنگی نخواهد داشت.

آیت‌الله سید رحیم توکل در ادامه پیرامون لوایحی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بحث و بررسی است خاطرنشان کرد: تعجب می کنم که چرا اینقدر ماجرا را طول می دهند. FATF اصلاً به چه کار ما می آید؟ یا سند ۲۰۳۰ که پیش از این آمد به چه کار ما می آمد؟ این همه تبلیغات برای برجام انجام دادند کدام مشکل مردم حل شد؟ مگر شعار نداده بودند که فردای قبول برجام اثر آن را در سفره مردم می بینید؟ درست به عکس دیدیم که سفره مردم خالی تر شد و مردم گرفتارتر شدند.

وی افزود: ما چه نیازی به این کنوانسیون ها داریم؟ مگر ما باید تابع آن ها باشیم تا هر چه گفتند بگوییم چشم؟ ما ملتی مستقل و دارای دین و مذهب هستیم. قرآن و اسلام و تشیع را داریم و به کسی هم نیازی نداریم. آن ها دور هم جمع می شوند و فکر می کنند تا ببینند چگونه می توانند مردم ما را مورد چپاول قرار دهند و جیب آن ها را خالی کنند تا مردم ما را در موضع ضعف قرار دهند و بتوانند به ظلم خود ادامه دهند. برای چه آن ها باید برای ما قانون درست کنند؟ مگر ما خودمان قانون نداریم؟

آیت‌الله سید رحیم توکل ادامه داد: این ها همان کسانی هستند که عمری به این ملت ظلم و خیانت کرده اند همان طور که به دولت ها و ملت های دیگر دنیا خیانت کردند و جز ظلم و ستم از این ها چیز دیگری صادر نمی شود. سران ظلم و کفر عالم را دور هم جمع می کنند تا برای ما قانون درست کنند؟ این ننگ است که ما بخواهیم به دنبال حرف این ها برویم. ما مستقل ایم و هر قانونی که با دین و انقلاب و مرام ما منطبق بود قبول می کنیم و الا آن را زیر پا خواهیم گذاشت. مگر رهبری نفرمودند اگر این ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می زنیم؟ ملاک ما این است.

وی در انتها گفت: یک روز پالرمو را مطرح می کنند، روز دیگر FATF و مرتب قوانین مختلف طراحی می کنند تا مگر بتوانند ما را در زیر سلطه خود در بیاورند. حال آن که ما ملتی مستقل هستیم که انقلاب کرده ایم و چند صد هزار شهید نیز داده ایم و از آرمان هایمان دست بر نمی داریم. تابع احدی در شرق و غرب عالم نیز نیستیم. بلکه تابع دین و انقلاب خودمان هستیم. هر چه ببافند برای خود بافته و به ما ربطی ندارد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true